EN DE PL RU

Przełom w medycynie regeneracyjnej

Regeneracja tkanek, ścięgien, rewitalizacja skóry, szybsze gojenie się ran. Te i wiele innych spektakularnych efektów dają zabiegi z wykorzystaniem własnej krwi. Sprawdź czym jest osocze bogatopłytkowe oraz dla kogo przeznaczony jest zabieg.

Zabiegi osoczem bogatopłytkowym znane są na całym świecie. Jego dobroczynne właściwości z pomyślnością wykorzystywane są w różnych dziedzinach medycyny między innymi: ortopedii, chirurgii, stomatologii, implantologii, okulistyce czy ginekologii. Największą jednak sławą cieszą się zabiegi medycyny estetycznej zwane wampirzym liftingiem.

Jak wyglada zabieg

Zabieg polega na pobraniu krwi od pacjenta, która zostaje poddana specjalnej procedurze odwirowania i wyizolowania frakcji zwanej osoczem. Gotowy preparat za pomocą igły podawany jest do tkanek. Po wstrzyknięciu uwalnianie zostają duże ilości czynników wzrostu. To one maja największy potencjał regeneracyjny. Odpowiedzialne są między innymi za produkcję kolagenu, tworzenie nowych naczyń krwionośnych, pobudzenie procesów naprawczych, regeneracje tkanek. 

Bezpieczeństwo

Osocze bogatopłytkowe pozyskiwane z własnego organizmu nie niesie ryzyka alergii. Redukuje ryzyko infekcji oraz pojawienia się mutacji. Zabiegi są doskonałą alternatywą dla syntetycznych substancji leczniczych. Nie wywołuje powikłań

Dla kogo zabieg

Zabieg przeznaczony jest dla osób w każdym wieku.