EN DE PL RU

Sposoby na cienie pod oczami

Smutne, podkrążone oczy są problemem estetycznym u wielu osób. Jak powinna wyglądać profesjonalna pielęgnacja oraz z jakich zabiegów możemy skorzystać, aby pozbyć się opuchlizny pod oczami, przedstawiamy w poniższym artykule.

Znamy kilka powodów występowania cieni oraz worków pod oczami. Najczęściej są to zastoje limfy, które mogą być wynikiem zmęczenia, niewsypania czy ciągłej pracy przed monitorem. Do innych zaliczamy uwarunkowania genetyczne, płytko-unaczyniona skóra, niewłaściwa dieta oraz choroby.

Walkę z cieniami pod oczami możemy rozpocząć od prostych domowych sposobów.

Zimny kompres

Zimny kompres aplikowany na oczy. Obkurcza naczynia krwionośne likwidując cienie oraz obrzęki po oczami. Może być w formie maseczki, płatków żelowych czy żelowych okularów.

Odpowiednia pielęgnacja

Należy wybierać kremy o lekkiej formule, które w swoim składzie zawierać będą witaminę C, K, wyciąg z miłorzębu japońskiego, retinol, wyciąg z arniki. Pamiętaj, aby podczas aplikacji kosmetyku wykonywać delikatny masaż.

Dieta

Zmiana nawyków żywieniowych. Włącz do diety produkty pobudzające metabolizm komórkowy(zielona herbata, cytrusy, imbir, kurkuma)

Specjalistyczne zabiegi na cienie i worki pod oczami

Jeżeli domowe sposoby nie dają zadowalających rezultatów warto wybrać się po pomoc do specjalisty. W gabinetach kosmetologiczny można wykonać szereg zabiegów które zniwelują cienie pod oczami oraz poprawią kondycję skóry w tym miejscu,

Do najbardziej sprawdzonych i popularnych zabiegów należą: mezoterapia igłowa oraz karboksyterapia

Mezoterapia igłowa to zabieg, który polega na podaniu w głąb skóry preparatów (aminokwasy, witaminy) mających na celu poprawę mikrokrążenia. Zabieg odżywia skórę wokół oczu. Pogrubia, napina, rozświetla. Już pierwsza aplikacja daje poprawę kondycji skóry, jednak do uzyskania pożądanych efektów zalecana jest seria od 3 do 5 zabiegów.

Karboksyterapia – działanie dwutlenkiem węgla

Za pomocą cienkiej igły w głąb skóry wprowadzany jest dwutlenek węgla jako substancja medyczna. Prowadzi to do poprawy mikrokrążenia oraz do wytworzenia sieci nowych naczyń krwionośnych. Ponadto stymuluje produkcje kolagenu i elastyny. Efektem jest rozjaśniona skóra wokół oczu oraz wygładzenia drobnych zmarszczek. Do uzyskania pożądanych efektów zabieg również należy powtarzać.

Masaż limfatyczny

Dla osób, które boją się igły, alternatywą może okazać się masaż limfatyczny okolicy oczu. Zmniejsza on obrzęk, poprawia mikrokrążenie.